Rekonstrukce

Při rekonstrukcích vycházíme z ustálených regionálních forem a tradic, s maximální snahou o zachování původního charakteru chalupy a s dodržením základních prvků, která pro jejich vnější vzhled byla od nepaměti typická.

Rekonstrukcemi původních staveb,  jež svým významem v naší krajině, přinášejí hodnoty nejen svým obyvatelům, bychom rádi přispěli k jejich zachování i pro další generace.

Rekonstrukce chalupy je velmi častým úkolem, s nímž se její majitelé dříve či později setkají. Ač se jedná zpravidla o velmi staré stavby, které jsou postaveny třeba i jen z hlíny a kamenů, měli by svým obyvatelům mají poskytovat potřebný relax a odpočinek. Stavební technologie našich předků, místně dostupné materiály a jejich přirozené vlastnosti je nutno brát v potaz tak, aby nedošlo k nevratnému poškození stavby. Někdy jsou však materiály natolik dožilé, že je třeba přikročit k rekonstruování takzvaně od podlahy.

Dnešní nároky na dispozici rekreačních chalup jsou mnohem větší než u našich předků. Nevyhovují svým uspořádáním, často mají pouze jednu obytnou místnost, nevyužitou půdu, chlév.  Toto uspořádání je dáno historicky, vychazí z životních potřeb našich předků, kteří žili oproti nám v relativní chudobě. Mezi základní požadavky tak patří zbudování WC, koupelny, dále rozšíření obytných místností na úkor chléva či stodoly, vestavba podkroví.